• Ukončenie školského roka 2022/2023

• Rozlúčka

Veľa sme sa naučili,

stojíme tu v tejto chvíli,

plní lásky, plní vďaky

ako rozkvitnuté maky,

aby sme vám povedali,

ako sme vás radi mali.

Zato všetko, čo už vieme, s láskou vám dnes ďakujeme.

Za tú lásku všetkých detí, nech vám vravia naše kvety.

• Viem, čo zjem

• Osvojenie si zásad správnej výživy a zdravého životného štýlu u detí je predpokladom dobrého zdravia nielen počas detstva a dospievania, ale aj v dospelosti. Preto sa žiaci 6.A a 6.B zapojili do projektu o zdravej výžive Viem, čo zjem. Jedna z prednášok o význame ovocia a zeleniny vo výžive bola realizovaná v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva SR. Žiaci, ktorí boli zapojení v projekte sa mohli zapojiť aj do dobrovoľnej súťaže. Žiaci mali za úlohu vymyslieť recept vytvorený zo zdravých surovín. Do súťaže „Varíme spolu zdravo a chutne“ sa zapojili dve šiestačky Beáta a Sára. Ich recepty na cuketovú nátierku a malinové parfé boli zaujímavé aj svojou kreativitou a farebnosťou. Jedlo podľa svojich receptov dokázali aj šikovne pripraviť.

• Pravda o drogách

• "Žije sa celkom zázračne, kým niekto rýpať nezačne. Kdejaký pako povie ti, že po droge krásne poletíš. Kto padá, padá, padá stále. Do pekla možno aj do neba, tam, kde ťa vôbec netreba..." Peter Nagy

Dnešný deň bol venovaný aj téme včasnej prevencie - "Pravde o drogách" pre žiakov 6.- 9. ročníka s pánom Petrom Remperom - predsedom občianskeho združenia BEZ DROG. Ako menia drogy psychiku človeka? Prečo radšej nikdy nezačať? Sú riešením na životné problémy? Žiaci dostali odpovede na rôzne otázky.

• Koncoročný výlet do Tatier 6. ročníka

• V piatok 2. júna sme sa my, žiaci šiesteho ročníka, zúčastnili koncoročného výletu vTatrách. Do Tatier sme cestovali autobusom. Keď sme dorazili do Tatranskej Lomnice, kabínkovou lanovkou sme sa vyviezli k Skalnatému plesu. Od Skalnatého plesa sme išli pešo kamenným chodníkom na Hrebienok. Po ceste sme obdivovali krásy prírody a zastavili sme sa pri vodopáde. Bol úchvatný. Počasie bolo super, pretože v Tatrách nebolo ani veľmi zima ani teplo. Kráčalo  sa nám dobre, aj keď to bola náročná túra.

Keď sme dorazili na Hrebienok, nastúpili sme na pozemnú lanovku, ktorou sme sme sa zviezli rovno do Starého Smokovca, kde nás čakal pristavený autobus.

Najväčšie zážitky máme z jazdy lanovkou a nádherných výhľadov zo Skalnatého plesa. Užili sme si aj cestu autobusom.

Veľké poďakovanie za nádherný deň patrí našim triednym učiteľom p. učiteľovi Kotyrovi a p. učiteľke Adamicovej.
              Za žiakov 6. ročníka Bibianka, Ninka a Beatka

• Deň detí 2023

• Darček ku Dňu detí 🚲
              Vďaka podpore nadácie VÚB a.s. sa nám podarilo zrealizovať ďalší projekt, ktorý sme dnešným dňom darovali našim deťom a žiakom, aby sa na cestách cítili bezpečne. Poďakovanie patrí polícií mesta Čadca - riaditeľke okresného inšpektorátu pplk.Mgr. Alene Prívarovej, ktorá spolu s kolegami zabezpečila dnešnú akciu.
              Veríme, že prispejeme k bezpečnosti na cestách.