• Karneval 2023

• Školský karneval

Tretí februárový piatok 2023 bol v našej škole plný farebnosti, smiechu, zábavy i tanca. V našej škole sa konal karneval pre žiakov prvého a druhého stupňa.

Karnevalovú zábavu zahájil úvodným slovom náš pán riaditeľ PhDr. Peter Jurga. Programom, hudobnými melódiami, rôznorodými súťažnými i tanečnými aktivitami sprevádzali mladších žiakov naši šikovní deviataci.

Svedectvom kreativity , šikovnosti i manuálnej zručnosti našich žiakov boli nádherné masky a kostýmy, v ktorých sa žiaci v tento deň predviedli. Najoriginálnejšie domácky vyrobené masky a kostýmy boli porotou ocenené.

Všetci sme spoločne strávili nádherný čas plný radosti a krásnych zážitkov. Dôkazom spokojnosti všetkých zúčastnených bol úsmev na tvári, ktorý si odnášali domov.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o toto nádherné spoločné dopoludnie.

Mgr. M. Truchliková

• Projekt TESCO

• Ďakujeme

Milí rodičia, deti a priatelia školy. S radosťou vám oznamujeme, že projekt TESCO je úspešne za nami a naša škola získala 1. miesto. Preto vám všetkým ďakujeme za spoluprácu a podporu.

• Hviezdoslavov Kubín

• Na našej škole sa 31.1.2023 uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže, kde sa predstavilo niekoľko recitátorov a recitátoriek.

Cieľom súťaže je vybudovať pozitívny vzťah k literatúre, ku kráse slova a posilniť u žiakov spôsob vystupovania a prezentovania.

Výsledky:

II. kategória – próza

1. miesto Deniska (5. B)

II. kategória – poézia

1. miesto Adam (5. B)

2. miesto Paula (5. B)

III. kategória – próza

1. miesto Natália (9. B)

III. kategória – poézia

1. miesto Natália (9. A)

2. miesto Viktória (9. A)

3. miesto Rastislav (9. B)

3. miesto Natálka (7. B)

Všetkým srdečne gratulujeme a ďakujeme. Držíme palce na obvodnom kole, kde nás budú reprezentovať recitátori, ktorí obsadili prvé miesto.

• Geografická olympiáda

• Cieľom geografickej olympiády je rozvíjať záujem žiakov o geografiu ako prostriedok poznávania krajiny a prírody. Má viesť žiakov k pochopeniu sveta ako multikultúrneho priestoru, a tým k akceptovaniu zvykov, tradícií a spôsobu života obyvateľov iných krajín sveta. Vedie žiakov ku komplexnému chápaniu vzťahu prírody a spoločnosti, a tým vytvára vyvážený a zodpovedný vzťah k životnému prostrediu, k jeho ochrane a tvorbe.

Aj tento školský rok, tak ako po iné roky, sa najlepší zemepisári z našej školy zapojili do riešenia školského kola geografickej olympiády. Spolu súťažilo 31 žiakov z piateho až deviateho ročníka v troch kategóriách. Všetci zúčastnení žiaci sa zodpovedne pripravili a preukázali dobré vedomosti a zručnosti z geografie a stali sa úspešnými riešiteľmi geografickej olympiády. Za to si zaslúžia veľkú pochvalu.

Prvé tri miesta v jednotlivých kategóriách obsadili títo žiaci:

V kategórii G tretie miesto obsadil Lukáš B.,  druhé miesto Liliana K. a prvé miesto Adam J.

V kategórii  F sa na treťom mieste umiestnila Barbora H., na druhom mieste Tibor G. a na prvom mieste Peter M.

V kategórii E tretie miesto patrilo Michaelovi N., druhé miesto Richardovi H. a prvé miesto Viktórii L.

Títo deviati žiaci boli odmenení zaujímavou knihou.

Našu školu budú reprezentovať v okresnom kole.

Prajeme im veľa šťastia.