• Rozlúšti záhadu v labáku

• Projekt Rozlúšti záhadu v labáku, ktorý sa realizuje ako medziškolský porovnávací test (MEPOTE), do ktorého sa zapojilo 250 škôl z celého Slovenska. Našu školu reprezentoval Tobiáš (8. B ) a Andrej (8. B ). Skúmali tri vzorky, ktoré obsahovali minerálnu vodu z veľkej hĺbky. Analyzovali tvrdosť vody, elektrickú vodivosť a kyselinovú neutralizačnú kapacitu. Tobiáš sa stal zároveň aj úspešným riešiteľom v celoslovenskom kole. Srdečne gratulujeme a ďakujeme obom reprezentantom školy.

• Deň vody na našej škole

• Tradične 22.marca si pripomíname Deň vody. Tento rok nebol výnimkou. Žiaci boli zapojení do rôznych aktivít, pri ktorých získali nové vedomosti, aplikovali svoje poznatky, tvorili a vyjadrovali svoj názor. Žiaci deviateho ročníka skúmali kvalitu vôd Čadečanky a Vadičovského potoka pomocou eko kufríka. Zisťovali prítomnosť amoniaku, fosforečnanov, zlúčenín dusíka, tvrdosť vody a jej pH. Veríme, že všetky aktivity prispeli k zvýšeniu vedimostí žiakov a tiež, že pitná voda nie je samozrejmosť a musíme sa starať o životné prostredie a kvalitu vody. Mgr. Nikola Kubíková

• BIiatlon

• Biatlon, typický zimný šport, si mali možnosť vyskúšať aj žiaci našej školy. Najskôr si vyskúšali streľbu a následne sa vrhli na súťaž. Postupne sa vystriedali všetky triedy. Z každého ročníka vzišli dvaja víťazi, ktorí bol ocenení diplomom a vecnou cenou. Víťazom blahoželáme!

• Sme tu pre Vás aj v lete

• Filozofiou našej školy je dať naším žiakom  viac ako len vedomosti. Chceme, prostredníctvom zážitkov byť otvorení novým možnostiam a mimoškolským činnostiam. Počas školského roka poskytujeme záujmovú činnosť rôznymi krúžkami a novinkou je letný tábor pre predškolákov a žiakov I. stupňa.  Do budúcna by sme letnú činnosť chceli rozšíriť a pre starších žiakov.

Srdečne všetkých pozývame